Wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz uzyskać ceniony na rynku pracy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności Polski Uniwersytet Wirtualny zaprasza do skorzystania z bogatej oferty szkoleń e-learningowych prowadzonych za pośrednictwem naszej platformy.
Ogólna charakterystyka
O przewadze konkurencyjnej i sukcesie firmy decyduje właściwy dobór ludzi, ich wiedza, umiejętności i postawa. Wszystkie te komponenty mają kluczowe znaczenie dla szybkości i jakości realizowanych celów oraz wpływają na kształtowanie atmosfery pracy, poczucie satysfakcji i chęć ciągłego angażowania się. O efektywnym doborze ludzi decyduje efektywna rekrutacja i selekcja, która wymaga właściwego sprecyzowania oczekiwań, jasnego doboru kryteriów oceny, skutecznych metod i narzędzi, które pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji. Każdy błąd wyboru, może skutkować dużą porażką dla firmy i dla samego kandydata.
Kurs jest praktycznym kompendium wiedzy, dla wszystkich, którzy zasiądą po drugiej stronie biurka. Pozwoli im przygotować się do samodzielnego prowadzenia procesu w oparciu o znajomość nowoczesnych metody i narzędzi stosowanych w procesie rekrutacji i selekcji kandydatów.
Cele:
Po zakończeniu uczestnik zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu:
Grupa docelowa
Na szkolenie zapraszamy osoby:
Zawartość
1. Metody budowania profilu kandydata i jego znaczenie dla powodzenia procesu rekrutacji.
2. Metody pozyskania kandydatów i dokonywania skutecznej preselekcji (online screening, wywiad telefoniczny).
3. Typy wywiadów selekcyjnych: behawioralny (m.in. modele STAR i Lejek), kompetencyjny, studium przypadku, rozmowy panelowe, ustrukturalizowany/swobodny.
4. Prowadzenie wywiadu selekcyjnego (struktura rozmowy, badane obszary, rodzaje zadawanych pytań, znaczenie komunikacji niewerbalnej, analiza odpowiedzi kandydata i jego ocena).
5. Opis i przykłady metod i narzędzi selekcyjnych t.j.: testy sytuacyjne (SJT), assessment center, próbki prac, testy psychologiczne, testy kompetencyjne, rozmowy referencyjne oraz indywidualne sytuacyjne testy.
6. Charakterystyka najczęściej popełnianych błędów przez osoby rekrutujące i przykłady praktycznych metod ich unikania (błędy organizacyjne i błędy oceny).
7. Znaczenie procesu adaptacji nowego pracownika w organizacji.
8. Znaczenie jakości procesu rekrutacji dla employer brandingu firmy.