aplikacja E8 google play app store
aplikacja Matura google play app store
kursyonline.info
17 stycznia 2014 (piątek)

Integracja europejska

Wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz uzyskać ceniony na rynku pracy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności Polski Uniwersytet Wirtualny zaprasza do skorzystania z bogatej oferty szkoleń e-learningowych prowadzonych za pośrednictwem naszej platformy.

1 maja 2004 r. — na mocy Traktatu Akcesyjnego z 2003 r. — Polska, wraz z dziewięcioma innymi państwami, stała się członkiem Unii Europejskiej, a obywatele naszego państwa stali się obywatelami UE. W ten sposób nasz kraj włączony został w procesy integracyjne, trwające w Europie Zachodniej od blisko sześćdziesięciu lat.

Materiał kursu Prawo wspólnotowe i integracja europejska obejmuje podstawową wiedzę z zakresu integracji europejskiej i prawa europejskiego. Jest skonstruowany w ten sposób, aby nie tylko dostarczyć ogólnej wiedzy na temat obecnie obowiązującego prawa wspólnotowego, ale aby dać uczestnikom obraz procesów, które doprowadziły do dzisiejszego stanu integracji europejskiej i bieżącego rozwoju integracji, w którym również Polska i jej obywatele mają możliwość czynnego udziału.



Celem kursu jest:
  • przedstawienie teoretycznych podstaw integracji europejskiej,
  • zaprezentowanie historii integracji w ramach Wspólnot i Unii Europejskiej,
  • przedstawienie struktury organizacyjnej Unii Europejskiej,
  • scharakteryzowanie prawa wspólnotowego oraz pozycji jednostek w prawie Unii Europejskiej,
  • przedstawienie najważniejszych zmian, jakie w strukturze i w prawie Unii Europejskiej wprowadza Traktat podpisany 29 października 2004 r.


Wszyscy zainteresowani.


  1. Historia integracji europejskiej.
  2. Podstawy funkcjonowania Unii Europejskiej.
  3. System prawny Unii Europejskiej.
  4. Status jednostki w Unii Europejskiej.
  5. Zakres działania Unii Europejskiej.
  6. Przyszłość Unii Europejskiej.
Warunkiem uruchomienia kursu jest zebranie minimalnej liczby uczestników, to jest 6 osób. Uczelnia zastrzega sobie prawo do nieuruchomienia kursu w przypadku mniejszej liczby kandydatów.
W przypadku nierozpoczęcia kursu osobom, które uiściły opłatę, zaproponowany zostanie nowy termin, udział w innym kursie lub zwrot uiszczonej opłaty.

Polityka Prywatności